Vienīgais īstais ceļš ir PATIESĪBA.

  Sākums   Par mums   Ticības pieņemšana   Saites   Kontakti 

 Next

Sedreh Pooshi / Navjote

 ceremony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reliģiskās ceremonijas un svētki

 

 

Tās ir saistītas ar kalendāru. Pēc tradicionālā kalendāra gads dalās 12 mēnešos, kas atbilst Saules ceļam zodiakālajos zvaigznājos. Katrā mēnesī ir 30 dienas un vēl 5 papildus dienas gada beigās.

 

Kad tiek rakstītas šīs rindas rit mazdajasnas 3750.gads.

Jaunais gads sākas ar pavasara saulgriežiem (21. marts). Tie ir lieli svētki – Novruzs (tulk.- jauna diena), kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu. Tālāk gads dalās 4 gadalaikos, pa 3 mēnešiem katrā.

 

Pavisam gadā ir 6 lielie svētki – gahambari, kas tiek svētīti par godu kādai no Dieva radībām – debesīm, ūdeņiem, zemei, augiem, dzīvniekiem un cilvēkam.

 

Kopumā svētku dienu zaratustriešu kalendārā ir daudz, ir svētki katram Ameša Spenta , vēl var minēt Zaratuštras dzimšanas dienu (1. mēneša 6. diena), dvēseļu piemiņas dienu (1. mēneša 19. diena).

 

Svētkos zaratuštrieši apmeklē uguns templi, piedalās dievkalpojumā - jasna un tad rīko kolektīvu mielastu.

 

Vēl daži interesanti fakti:

 

Zoroastrismā ļoti tiek cienīts suns. Tas tiek uzskatīts par otru cienījamāko radību aiz cilvēka, suns pat drīkst piedalīties reliģiskās ceremonijās.

 

Populārākais pasaules zoroastrietis laikam gan ir Fredijs Merkūrijs, ansambļa ‘’The Queen’’ solists. Viņš nāca no parsiem, īstajā vārdā Faruhs Bulsara.

 

Kad 20. gs. trīsdesmitajos gados kāds japāņu uzņēmējs nodibināja jaunu autobūves firmu, viņš tās nosaukumam izvēlējās ‘’ kāda sena un varena dieva vārdu’’. Kā sauc šo firmu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright ® www.bozorgbazgasht.com

Labas domas

 labi vārdi

 labi darbi